niedziela, 7 stycznia 2018

Wielka nogonka na Wielką Orkiestrę...

 Jeszcze na dobre nie ruszyła WOŚP a już ludzie ze środowisk prawicowych rozpoczęli nagonkę na Jurka Owsiaka. Próby zdyskredytowania tego człowieka w oczach społeczeństwa powoli stają się taką niechlubną tradycją... Ludziom którzy lubują się w atakach na Owsiaka i Wielką Orkiestrę nie przeszkadza to, że kilkadziesiąt milionów z kasy państwa powędrowało do ojca dyrektora, a przeszkadza człowiek,który co roku gromadzi w okół siebie tysiące ludzi,którzy zbierają pieniądze na szczytny cel. Obrażając Owsiaka,obrażają również tych ludzi,którzy przez cały dzień,nie raz w deszczu czy śniegu zbierają do puszki każdy grosz. I pamiętać należy jeszcze o jednym, gdyby państwo bardziej dbało o służbę zdrowia, gdyby zamiast budować okazałe gmachy kupowało sprzęt do szpitali, to podobne akcje nie były by potrzebne. Wielka Orkiestra wyręcza państwo,a ci mędrcy zamiast wspierać,jeszcze podstawiają nogę. A co dla innych zrobili ci,którzy teraz kąsają Jurka? Nie licząc napychania kieszeni zachłannego toruńskiego bydlaka, który przez swe media rozsiewa nienawiść?! Łatwo prawicowym politykom i dziennikarzom przychodzi rzucanie kamieniami oszczerstw w Owsiaka i orkiestrę, bardzo łatwo, tylko szkoda że te szczekające produkty człekopodobne  sami nie robią nic,by komukolwiek pomóc... Na szczęście ludzi wielkich serc nie brak i jestem pewien,że i w tym roku WOŚP zagra swym pełnym brzmieniem, zagłuszając ujadanie tych żałosnych hien. A ja całym sercem jestem za Jurkiem, orkiestrą i każdym kto robi cokolwiek dobrego dla innych ludzi.
A wy co myślicie o nagonce na Jurka Owsiaka i o nim samym???
65 komentarzy:

 1. Owsiak to wspaniały człowiek! Nie wiem skąd ta cała nagonka na niego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pan Owsiak to już bohater <3 Uwielbiam go :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się,dlatego boli,że są takie gnidy które próbują go zdyskredytować...

  OdpowiedzUsuń
 4. Owsiak sam wmieszał się w politykę, zaczął mieszać w zeznaniach rachunkowych, wystarczy trochę poczytać w tym temacie :). Nie zmienia to faktu, że fundacja spełnia swoje cele i warto ją wesprzeć. Sam wolę jednak bezpośrednio wpłacić pieniądze na konto wybranej fundacji. Ostatnio odkryłem "siepomaga.pl" i od tego roku to tam będę regularnie wpłacał ile mogę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma ludzi świętych,to fakt,ale tego, że wiele sprzętu do szpitali kupił mu odmówić nie można. Ważne że coś robi i jeszcze motywuje innych do działania-to się liczy.

   Usuń
  2. Tak gwoli formalności. Pan Owsiak niczego nie kupił. To fundacja której szefuje z pieniędzy które zbierają ludzie. Taki drobny błąd w Pana wypowiedzi .Tak z ciekawości, na kogo Pan Jurek oddaje jeden procent z podatku ? Może ktoś wie ?

   Usuń
  3. Jurek to fundacja a fundacja to Jurek. WOŚP kojarzy się z jednym człowiekiem, można go lubić lub nie, ale temu że sporo sprzętu do szpitali kupili nikt nie zaprzeczy.

   Usuń
 5. Jurek jest wspaniałym człowiekiem! Uważam, że można go stawiać za przykład politykom, którzy często patrzą tylko na czubek własnego nosa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zrobił wiele dobrego. Ale wiadomo zawsze znajdzie sie ktos kto będzie szukal podstępu: )

  OdpowiedzUsuń
 7. Owsiak do dobry czlowiek. Kazde z moich dziecko korzystalo z sprzetow zakupionych przez Wielka Orkiestre Swiatecznej Pomocy. Pierwszy synek tylko dzieki nim dzis jest z nami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nagonka ? ... Co pan powie. Nagonka. Polemizować , nie widzę sensu jeśli Pan nie dostrzega jak pan Owsiak dołącza do grona aparatczyków , którzy mają być ratunkiem . Kiedyś wysnułam teorię, na własny użytek, że jeśli Owsiak popłynie, jak wydaje się płynąć, będzie to potężne rozczarowanie ale jednak chyba nie . Nie miałam racji. Tak jak dla wielu , bohaterem jest Wałęsa -Bolek Boni-kapuś Róża ... sprzedania...wielu jemu podobnych tak i pan Owsiak będzie bohaterem dla wielu, nawet jak z piedestału , tak jak czyni to teraz, usilnie próbuje się zrzucić. Mimo wszystko,mam puszkę drobnych by wrzucić dzieciom , które ,moim zdaniem pan Owsiak ma głęboko w de.

  OdpowiedzUsuń
 9. Hmmmm,typowi PiSior, każdy kto nie jest z nami, nie myśli tak jak my to śmieć, którego trzeba zdeptać :-) Zgadłem że jesteś za PiSem? :-) Ale ja szanuje wszystkie opinie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Nie , nie głosowałam na PiS i tymczasem tego nie przewiduję.Owsiak stał się politykiem i dlatego jest traktowany jak polityk. Proszę popatrzeć na inne fundacje, na ich prezesów. Nawet te ewidentnie zbudowane przez ludzi umoczonych, nie wchodzą w politykę i nikt się ich nie czepia nawet jeśli jest czego. Z doświadczenia własnej fundacji, wiem że politycy zawsze będą chcieli i chcą się przykleić do dobroczynności i na niej wywindować . Trzeba się czasem sporo nagimnastykować by nie dać się , przypadkiem nawet, ubabrać.
   Zaskoczyło mnie że wyskoczył Pan z tym Pisem...to , przyzna Pan, dość brzydkie zagranie.Było by miło usłyszeć przepraszam.Kłóćmy się ,spierajmy ale nie budujmy sobie nawzajem klatek z których trudno jest wyjść i podać sobie ręce na zgodę.

   Usuń
 10. W tym kraju KAŻDY jest politykiem, bo ciężko o politykę się nie otrzeć. Skoro księża,którzy powinni zajmować się sprawami związanymi tylko i wyłącznie z wiarą,wpuszczają politykę do kościoła, to jak oczekiwać tego od szarego człowieka? A co do PiSu, czy to jest brzydkie zagranie? Ja choć mam poglądy prawicowe, to wciąż jestem atakowany przez sympatyków PiSu i może przez to jestem przeczulony... Ale nie rzucam w nikogo kamieniami,szanuje cudze zdanie i poglądy... Owsiak stał się politykiem? Wszyscy w jakimś sensie nimi jesteśmy... Ale mając do wyboru np Owsiaka czy Rydzyka, to jednak wolę Owsiaka, bo w przeciwieństwie do Rydzyka nie judzi ludzi...

  OdpowiedzUsuń
 11. Co wspólnego z rematem rozmowy ma wspomniany ksiądz? Po co Pan dorzuca elementów do rozmowy zaśmiecając ją zamiast dążyć do oczyszczenia i może jakiegoś porozumienia? Nie rozmawiamy o wszystkich a o Panu Owsiaku. Jako przykład bezstronności szefów fundacji przytoczę Annę Dymną, księdza Zalewskiego...można mieć poglądy a jednak nie być postacią kontrowersyjną?...Można?. Pan Owsiak stał się tuba propagandową wykorzystując dzieci. Mam na myśli organizowane spotkania czysto polityczne na woodstoku .
  Kiedyś obowiązywała taka zasada...im wyżej jesteś tym więcej wymagaj od siebie.
  Ciekawam Pana oburzenia gdyby ksiądz, zaczął, kurwami rzucać na ambonie.A gdyby to uczynił przytoczony przez Pana, oburzenie sięgnęło by USA a Pan Owsiak...no cóż...nawet kobietę jak ostatni żul może potraktować i jest bezkarny ...Nie trawię Pani Pawłowicz ale są granice. Pan ich nie dostrzega?

  OdpowiedzUsuń
 12. Woodstok to przede wszystkim zabawa dla młodzieży,ale polityka dociera wszędzie,więc czemu miała by tam nie dotrzeć? POLITYKA DOCIERA TAM GDZIE SĄ LUDZIE,czy na woodstok czy na jasną górę i tego nie zmienimy. WSZYSCY MAMY SWOJE POGLĄDY. Kłopot w tym,że zaczynając od góry jedni nie szanują drugich... Co do Pawłowicz,to zgoda,że kobiety należy szanować,ale ona miała wiele ostrych wypowiedzi i sama to na siebie ściągnęła. NA TAKIM POZIOMIE JEST TERAZ DEBATA W POLSCE,NIESTETY... Ale z wieloma argumentami się zgadzam...Ale podkreślam,temperaturę i jakość sporów politycznych i wszelkich wypowiedzi podkręcają politycy. Owsiak pewnie też byłby inny gdyby nie te ataki na niego. WINNI SĄ PO OBU STRONACH.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo,popłynął Pan obrzydliwie. Pawłowicz sobie zasłużyła. Mamy prawo lżyć , tego kto nam się nie podoba tak ? Jeśli ja bym Pana zgwałciła a potem zabiła,będzie mi wybaczone bo zostałam sprowokowana?
   Woodstock to wielki interes a przy okazji można poudawać że robi się coś dobrego. Nie mam nic przed interesom ale lubię czyste sytuacje.Debata sama w sobie nie ma żadnego poziomu. To rozmówcy ustalają poziom. Podniósł mi Pan ciśnienie,przyzwoleniem na przemoc wobec kobiet. Na gwałt wobec Dzieci też? Wszak indoktrynjąc dzieci dokonuje się gwałtu na nich. Takim gwałtem jest wg mnie element Woodstocku w którym zaprasza się i polityków jednej strony.

   Pod tym co piszę ,ktoś napisał że Pan Owsiak jest bohaterem i ...oby zawsze nim pozostał. Nie piszę tego złośliwie. Szkoda będzie tego wielkiego zrywu jeśli Pan Jurek zdecyduje się spaść z cokołu. To od Niego zależy, nie od recenzentów jego działań.

   Usuń
  2. Stoooop! Odnośnie Pawłowicz i Owsiaka. Jeżeli dajmy na to Panią ktoś by obrażał to Pani nie reaguje?! Jeżeli się obraża drugiego człowieka,a to robiła Pawłowicz, to powinna się liczyć z reakcją obrażanego,prawda? Żeby było jasne,NIE JESTEM ZA OBRAŻANIEM KOBIET, MAM DO NICH WIELKI SZACUNEK, ale jeśli ktoś mi pluje w pysk nie udaje że deszcz leje. Odnośnie przyzwolenia na przemoc wobec dzieci i kobiet, to proszę przeczytać wcześniejszy wpis na tym blogu, pt Rejestr pedofilów i gwałcicieli,albo wejść na www.stanislawgorny.wordpress.com gdzie wielokrotnie się na ten temat wypowiadałem. Jakąkolwiek agresję wobec kobiet uważam za naganną,ale ta Owsiaka została sprowokowana. Nie twierdzę że Owsiak jest święty, BO LUDZI ŚWIĘTYCH NIE MA, ale dzięki tym akcjom wiele szpitali ma nowy sprzęt, rząd im tego nie zapewni...

   Usuń
  3. Proszę Pana, jestem "trzeźwiejącą prostytutką ". Obrażanie mnie nie jest niczym nadzwyczajnym więc próba porównania kompletnie nietrafiona. Nie chce mi się już z Panem , dziś polemizować i zakończę życzeniem by nigdy nie zdarzyło się Panu, by moralny autorytet moralny zgwałcił Panu córkę bo nigdy jej Pan nie uwierzy i nikt jej nie pomoże.
   Broniłam Owsiaka podobnie jak Pan, kiedyś. Byłam za PO . Teraz jestem już tylko za tymi ,którzy udowodnią swoją niewinność a to wyjątkowo trudne.

   Usuń
  4. Ale ja Pani nie obrażam!!! Ba,szanuję Pani poglądy i argumenty,a że się w nich różnimy? Zdarza się...

   Usuń
  5. Dobrze że zdarzają się różne widzenia . Tu się z Panem zgodzę.Moje postrzeganie mnie samej i świata , bywa , że różni się od postrzegania innych . Zazwyczaj nie mieszczę się w kanonach a wizyta u pani psychiatry, skończyła się romansem a nie wyleczeniem mnie. Pozdrawiam serdecznie z uśmiechem. Ciekawe czy doczekam zmiany Pana pisania na pisanie....stateczny mąż, dobry kochanek, oparcie dla ....może już czas ?
   PS
   Może zablokuje Pan te debilne obrazki które trzeba wypełniać . Za kazdym razem gdy mi wyskakują mam wrażenie że swiat jest chory psychicznie, tworzac i godząc się na takie rzeczy. Tracę czas i dobry nastrój przez nie.

   Usuń
  6. Obrazki??? Zaraz zobaczę,ale nie pamiętam żebym coś takiego włączał... Również pozdrawiam :-)

   Usuń
 13. to prawda ale w zeszlym roku tez bylo podobnie

  OdpowiedzUsuń
 14. Super człowiek! Podziwiam go. Oby więcej takich ludzi na świecie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Co roku ten sam film, a WOŚP coraz silniejszy... Jak widać ta nagonka wychodzi im nawet na dobre, ale oczywiście lepiej, jakby jej nie było

  OdpowiedzUsuń
 16. Owsiak wg mnie zrobił bardzo dużo. Dzięki niemu dużo wcześniaków przeżyło. Przykre jest to, że tak jest atakowany, że złodziej itp. A taka prawda, że każdy człowiek ma w sobie nienawiść i zazdrość, dlatego wg mnie są te ataki na niego.

  OdpowiedzUsuń
 17. ¡Hello!
  Beautiful photos. Great post.
  I'm your new follower. Follow for follow?
  Aprovecha La Vida Cada Día
  ¡Kiss!

  OdpowiedzUsuń
 18. Jerzy Owsiak dużo zrobił dla potrzebujących i za pewne dużo osób jest z niego dumna tak jak i on.

  OdpowiedzUsuń
 19. Nic do niego nie mam. Zrobił wiele dobrego dla ludzi, piękna akcja, dobrze, że istnieją tacy ludzie!
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja tam nic do niego nie mam. Z reszta jestem z Lodzi i z tego co slyszalam w naszym szpitalu Matki Polki jest sporo sprzetu od niego. Wiec mily gest

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wielu szpitalach jest sprzęt z serduszkiem,dlatego warto wspierać WOŚP

   Usuń
 21. Jak dla mnie ten pan nie przeszkadza w jaki kolwiek sposób, sponsoruje dla dzieci sprzęt to chyba dobrze, a kasy do puszki za często nie daje jak spotkam wolontariuszy to święto kiedy jest kwesta.

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja myślę, że sama nagonka jest niedorzeczna. Szczerze? Nawet jeśli on bierze cześć kasy do własnej kieszeni kompletnie mnie to nie interesuje. Kupuje szpitalom sprzęt który powinien być obywatelom zapewniony przez RZĄD. Sama urodziłam się z wadą serca i byłam leczona dzięki jednej z maszyn które był kupione za pieniądze z WOŚP więc na Owsiaka nie dam złego słowa powiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 23. Owsiak robi tyle, że powinien być na piedestale stawiany. Zawsze wrzucałam na WOŚP, ale teraz, kiedy byłam z małą w szpitalu i widziałam serduczko na lampie, którą była naświetlana z powodu żółtaczki daję jeszcze chętniej.

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie pierwszy raz taka sytuacja miala miejsce, wiele ludzi oskarżało i oskarża P. Owsiaka, ze kradnie pieniadze czy na Wospie zarabia niewiadomo ile. Dla mnie jest to osoba godna ogromnego szacunku i podziwu! Zgodzę sie z tym, gdyby państwo lepiej dbało o obywateli takie akcje w ogole nie byłyby potrzebne. Super, ze te akcje wspiera wiele placówek/sklepow czy nawet osoby bardziej znane w Polsce. Pozdrawiam 🎉 Caiawichowska 🎉

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja nie wiem, co ludzie do niego mają. Tyle tego sprzętu szpitalom nakupił (moje dzieciaki nawet z nich korzystały w dwóch różnych szpitalach), że nawet jak weźmie coś dla siebie - należy mu się! Na posłów i ministrów też idzie nasza kasa, a jakoś nic nie robią i wielu osobom, którym przeszkadza Owsiak, jakoś te prawdziwe pasożyty nie przeszkadzają ;P

  OdpowiedzUsuń
 26. Nie wiesz jak to jest, jak człowiek robi coś pozytywnego to zawsze znajdą się tacy co mu będą nogę podstawiać...

  OdpowiedzUsuń
 27. Jakiś lekarz na drzwiach wywiesił kartkę że nie przyjmuje pacjentów PiS ponieważ sprzęt w gabinecie ma znaczki orkiestry. Idąc tym tropem ,wyznawcy orkiestry nie powinni korzystać ze sprzętu kupionego z budżetu. Jest to na pewno sposób na rozładowanie kolejek ale czy skuteczny....ja tam sobie ziółka zaparzę.
  Ciekawe a jak ktoś głosuje na PiS i pomaga orkiestrze....zostanie bez opieki ?
  Jak Pan myśli .?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyborcy Platformy czy innych partii też są piętnowani. Ja nie popieram takich zachowań jak opisane przez Panią, ale takie zachowania wywołują posłowie PiSu nawołując by Owsiakowi do puszek nie wrzucać. Sam jestem zdania,że polityka nie powinna się mieszać do akcji charytatywnych,ale się miesza...

   Usuń
 28. Posłowie PiSu powiada Pan...takie kanalie z nich . Kto ich wybrał , to ciekawe i dlaczego skoro takie czarne zmory z nich.
  Sensowne zdanie napisał pan na końcu i proszę to zadedykować panu Owsiakowi. Gdyby zależało by mu na pomocy ,skulił by się czasem, zamknął w sobie i ze wszystkimi rozmawiał by pomagać. Niestety o tym możemy marzyć tylko.
  Proszę się na mnie nie gniewać że uważam pana Owsiaka za złego człowieka który stoi na czele pięknej akcji. Jestem wolną kobietą .

  OdpowiedzUsuń
 29. Szanuje Pani poglądy, choć sam nie uważam Owsiaka za złego człowieka, widziałem w swym parszywym życiu wielu złych ludzi i jemu do nich daleko... Poza tym WOŚP to nie tylko Owsiak,ale tysiące ludzi, którzy na to pracują, on to tylko firmuje swoją twarzą, więc nie można patrzeć na całą akcję przez pryzmat jednego człowieka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znów Pan manipuluje. Jurek Owsiak zasłania się orkiestrą zawsze i wszędzie a ja mam mu wybaczyć dlatego że jest dobrym oszustem.Wypłacanie sobie kasy, co robi najzupełniej legalnie, taki statut fundacji, mogę wybaczyć ale manipulacje dzieciakami rycie im mózgów pod z góry zaplanowane tezy to dla mnie obrzydliwość.
   Pamiętam siebie, podobnie jak Pan broniącą Owsiaka, może nawet bardziej zajadle. Teraz myślę szkoda...szkoda że ostatnia rzecz w którą wierzyłam okazuje się być wydmuszką, zgniłym jajem. Ważna kasa, ja jak bóg stojący na czele, moje ego ale ludzie...w dupie z nimi ... Jak mam oddzielić...dobrą akcję od złego szefa...jak...?

   Usuń
  2. A ja jak do tej pory nie widziałem ani jednego dowodu że Owsiak jest oszustem, tv też o tym milczy, nawet publiczna, która Owsiakowi obecnie nie sprzyja... Gdzie dowody?????? Gdyby były to telewizja i inne media by o tym trąbiły a nic nie słyszałem...

   Usuń
 30. Pan nie uwierzy w dowód nawet jak nawet jak będzie leżał na wyciągnięcie ręki bo jak już wcześniej Pan napisał jemu wolno bo go prowokują . Raczej wszystko Pan usprawiedliwi.Pan ma swoje zdanie na swoje.Takie życie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, wyzywa Pani Owsiaka od oszustów a dowodów nie potrafi przedstawić...

   Usuń
 31. Owsiak to bohater. ♥ I tyle w temacie.

  OdpowiedzUsuń