piątek, 9 marca 2018

Papież swoje a oni swoje...

Papież Franciszek, na pytanie ile płaci się za odprawienie mszy powiedział: "NIC. ZROZUMIANO? NIC. ZA MSZE SIĘ NIE PŁACI, MSZA TO OFIARA CHRYSTUSA, KTÓRA JEST BEZINTERESOWNA. JEŚLI CHCESZ OFIAROWAĆ DATEK, ZRÓB TO, ALE NIE PŁACI SIĘ"-dokładny cytat... Niech papież powie to naszym księżom, którzy na wszystko mają gotowy cennik! PRAWDA JEST TAKA, ŻE KSIĘŻA MAJĄ GŁĘBOKO W DUPIE SŁOWA PAPIEŻA, nie tylko w w tej wyżej poruszonej kwestii. Franciszek to mądry i wartościowy człowiek, ale i naiwny, albo nie znający realiów. Inna sprawa, że kościół w Argentynie, skąd wywodzi się papież, wygląda zupełnie inaczej. Tam kapłani na co dzień stykają się z biedą i sami dzielą się tym co mają a nie wyciągają łapy po pieniądze... A jak jest u nas, wiadomo, choćbyś nie wiem jak biedny był, to na dzień dobry witają cię z cennikiem. MOŻE I NIE WSZYSCY, ALE WIĘKSZOŚĆ. Proboszcz w Szczebrzeszynie za pogrzeb mojego dziadka ZAŻĄDAŁ 1200 złotych i stwierdził że TANIEJ NIE POCHOWA! 1200 złotych za półtorej-dwie godziny pracy! Prezydent tak dobrze nie zarabia! Drogi papieżu, przyjedź i powiedz to naszym księżom dobrodziejom, a Cię śmiechem zabiją! Nie płaci się nic...Dobre!! :-)
 [foto z netu]

32 komentarze:

 1. No niestety czasami można odnieść wrażenie, że niektórzy księża wybrali ten zawód tylko dla łatwych pieniędzy :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Może 15% księży to z powołania. Reszta to ludzie, którym się nie chciało robić, a chcieli zarobić. Co do papieża to dobry człowiek, bardzo go lubię i dobrze mówi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te 15% to i tak optymistycznie... Ja też papieża lubię, ale sukcesu w nawracaniu księży mu nie wróżę...

   Usuń
 3. Całkowita prawda, nie trzeba nic dodawać.. :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie, Papież swoje , a oni swoje. to się raczej nie zmieni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety pieniądz dziś rządzi również kościołem....

   Usuń
 5. Wprawdzie Pwt 25, 4 mówi: Nie zawiążesz pyska wołowi młócącemu, to jednak większość osobników w czarnych sukienkach zapomina o wielu innych fragmentach Pisma Świętego, które nawołują do skromności i umiarkowania w życiu....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skromność i umiarkowanie w kościele od lat nie obowiązuje... Mi tak po ludzku szkoda papieża, bo to chyba pierwszy papież który ma odwagę mówić, że kościół nie jest idealny, ale jego słowa do księży nie docierają...

   Usuń
 6. Ta cena wydaje się na prawde straszna. Nigdy bym nie pomyślała, że to aż tyle kosztuje i fakt jest jeden. Rzeczywiście księża nie stosuja sie do tego, co papiez mówi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety...Kościół coraz bardziej przypomina nastawioną na zarabianie firmę...

   Usuń
 7. Cała prawda. NIestety Fraciszek dużo nie zmieni :( Ale dobrze, że są niektórzy księża, którzy robią to co robią z powołania!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, nasi księża są głusi na to co papież mówi, ale dobrze że w ogóle o tym mówi...

   Usuń
 8. Stasiu widaci że papierz z powołania jest. A co do tego to powiem że moja chcrzestna miała córke do pierwszej komuni i ksiądz na pytanie o datku w jakiejś sprawie to on "Nie dla mnie to a dla was bardziej" A ja do wójka jezu jaki fajny ksiądz w warszawie tam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpadaj
   http://mytruetherapy.blogspot.com/2018/03/you-tube-1.html

   Usuń
  2. Trafiają się i fajni księża to fakt, ale spora część patrzy tylko na kasę.

   Usuń
  3. Ok,za sekundę u Ciebie jestem :-)

   Usuń
 9. Papież tak naprawdę wiele do gadania nie ma;/

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja wiem, że księża też muszą z czegoś żyć. Wiem, że mają potrzebę jeść, przemieszczać się, a czasami nawet wypocząć i jechać na wakacje. A co! Uważam, że każdy ma do tego prawo. Ale są księża, którzy patrzą na "co laska" za intencje właśnie tak, jak napisałeś, a są i tacy, którzy okej, mają "normy" ale w razie specyficznej sytuacji od tych norm odstępują (choć i to nie jest tym, co pisał papież). Niestety reforma w Polskim kościele byłaby naprawdę ciężka...

  A co do petycji... na razie naprawdę zapominam jak się nazywam. Oj nawet w czasie sesji mam więcej wolnego :D i literek na razie nie będzie, przepraszam. (Fakt że dopiero po 3 dniach zauważyłam komentarz o czymś mówi :D ) ale dziękuję za to, że mi dałeś dziś dawkę uśmiechu i pozdrawiam cię bardzo serdecznie! Najserdeczniej jak umiem :) uśmiechy z serca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Księża dostają pensje. A jak mi opowiadał zaprzyjaźniony wikary, kasę z pogrzebów, ślubów, komunii, chrzcin i mszy dzielą między siebie. Uwierz, to są olbrzymie pieniądze. Ja nie mówię że mamy księży głodzić, im też się należy, ale wszystko z umiarem. Połowę tego by im starczyło na całkiem niezłe życie. A już branie pieniędzy od rodziny której zmarł ktoś bliski... Bardzo, bardzo się cieszę że widzę Twoje literki, a puki nie będzie nowych wpisów będę czytał te starsze. Miłego dnia i nieustannego uśmiechu, zarówno w sercu jak i na twarzy Ci życzę :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń
 11. Odnoszę wrażenie, że to w ogóle dwa różne wyznania. A raczej wyznanie i mafia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja odnoszę wrażenie, że wierzę w coś innego niż większość księży...

   Usuń
  2. Właśnie, nie w mamonę... :-)

   Usuń
 12. Aj, smutne ale prawdziwie. Przez takie postępowanie zniechęcającą tylko ludzi do kościoła a co za tym idzie do wiry również.

  OdpowiedzUsuń
 13. No to podobny cennik jak w Stanach (tyle że u Nas w $), za chrzest dziecka, moja sąsiadka usłyszała "Co łaska, nie mniej niż 1200$" :p Mamy również przykazane że jak mamy dać na tacę mniej niż 5$, to żeby nie dawać w ogóle. No i ja właśnie nie daję w ogóle :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście mówię o polskim kościele w USA.

   Usuń
  2. O kuźwa, to tamtejsi księża jeżdżą jeszcze bardziej wypasionymi furami niż nasi...

   Usuń
  3. Smutne,że dla księży ważniejszy jest pieniądz od człowieka...

   Usuń