niedziela, 20 maja 2018

"Dobra zmiana" dla niepełnosprawnych...

Polska to wspaniały kraj! Gdzież indziej niepełnosprawni przez ponad miesiąc okupywali by sejm żebrząc o  pieniądze na godne życie a rządzący mieli to w d..e? Tylko u nas pewnemu księdzu śle się grube miliony a niepełnosprawnym proponuje darmowe pieluchy. Niech i do Torunia kilka opakowań wyślą, bo tam już jeden taki pieniędzmi sra... Matki tych niepełnosprawnych każdego dnia dźwigają krzyż kalectwa swych dzieci, a rzad im odmawia 500 złotych, które pozwoliły by przetrwać ta trudną codzienność. Żeby jeszcze ci
ludzie, którzy walczą o godne życie, byli przez rząd traktowani z szacunkiem... Dwa dni temu do protestujących nie została wpuszczona kobieta walcząca w powstaniu Warszawskim, żołnierz AK (!!!) wcześniej marszałek zakazał opuszczać budynek sejmu dwóm niepełnosprawnym chłopcom, a na początku było nawet i tak, że rehabilitantów nie chciano do tych ludzi dopuścić! O niektórych wypowiedziach posłów partii wiadomej na temat protestujących lepiej nie wspominać, bo budzą obrzydzenie. Dożyliśmy czasów, gdzie ludzie
niepełnosprawni traktowani są z pogardą. 500+ dostają ludzie bogaci, którym pieniędzy nie brak, 500+ dostają rodziny patologiczne, żeby mieć za co chlać (WIEM, ŻE WIĘKSZOŚCI RODZIN TE PIENIĄDZE SĄ POTRZEBNE I IDĄ NA WŁAŚCIWY CEL, ALE NIE ZAWSZE!) a niepełnosprawnym daje się ochłap, żeby tylko się odp....li. No cóż, w tym kraju są ważniejsze wydatki, miliony na zakup obrazów, miliony na rakiety, miliony na kolejne lotnisko, czy na toruńską eminencję, a niepełnosprawni won! Żyjcie za 1200zł miesięcznie! A ochrona krasnala z Żoliborza ponad milion rocznie kosztuje! A ile kosztowało te 96 miesiączek gdzie Jarosław przemawiał z drabinki?! A wy, ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi, które musicie dźwigać do wanny czy podcierać tyłki, żyjcie za 1200złotych! Polska to wspaniały kraj!

54 komentarze:

 1. Pomijam już sam fakt, że rząd powinien spełnić postulat protestujących, to kompletnie nie rozumiem tego, co się dzieje w Sejmie. Dlaczego tak się upokarza tych ludzi, utrudniając im wszystko, co tylko można utrudnić. Z Sejmu zrobiono fortecę- to jakiś koszmarny absurd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze powiedziane. Tym ludziom się należy... Tyle państwowej kasy jest marnowanej, sami żyją jak królowie, a niepełnosprawnym śmieją się w twarz...

   Usuń
 2. występuje Pan w roli obrońcy uciśnionych ?...Fajnie ale może poza zestawem opluwania ludzi przy okazji, da Pan jakiś pomysł na rozwiązanie sytuacji ? Projekt znalezienie pieniędzy, mam na myśli sensowny a nie bzdurny jak podał Pan powyżej. Jakubiak, poseł proponował likwidację urzędów pracy, likwidacje jakiś tink tanków politycznych to ma sens a jaką znajdzie Pan receptę ? Obrażaniem ludzi , wystawia Pan sobie ocenę , której ja bym Panu nie wystawiła. Widać jakieś zaczątki masochizmu.
  Może to dobry pomysł pisać o proteście w sejmie wszak codziennie nowych gości będą pokazywali, jaki nie w środku to na zewnątrz...listy odwiedzjacych juz sa w necie, można się dopisać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To się sama dopisz, sekretarko na nocnej zmianie! Prostych tekstów nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, więc wychodzi Ci bełkot pełen jadu. Ot, tak sobie- byle "ugryźć", stanąć "w poprzek".
   Belki we własnym oku nie widzisz? To oczywiście pytanie retoryczne, gdyż od dłuższego czasu boisz się podjąć merytoryczną dyskusję.
   Po co projekty na znalezienie pieniędzy, jak pieniądze są!? Problem w tym, że Ty nie widzisz, albo nie chcesz widzieć! Podpowiem Ci: opodatkuj dochody takich, jak Ty! Niech prostytutki płacą wszelkie składki: zdrowotne, emerytalne i co tam jeszcze ZUS sobie życzy. Nie wypowiadaj się o czyimś masochizmie, bo nie masz do tego kwalifikacji. Zajmij się swoimi klientami, a tu się nie wymądrzaj. Staszkowi do pięt nie dorastasz!ND

   Usuń
  2. :-) Po pierwsze ja nikogo nie obrażam, tylko piszę jak jest, a że prawda czasem boli... No chyba że uważa Pani że kłamię, to proszę wskazać w tym tekście kłamstwa? :-) Po drugie, po to te darmozjady na Wiejskiej dostają sporą pensję, żeby to oni znaleźli rozwiązanie a nie ja! :-) Po trzecie, PiS wciąż twierdzi, że za ich rządu jest tak wspaniale, że tyle pieniędzy wpływa do rządowej kasy, np z vat, to dać 500zł niepełnosprawnym ich nie stać? :-)

   Usuń
  3. -) Po pierwsze ja nikogo nie obrażam, tylko piszę jak jest, a że prawda czasem boli... No chyba że uważa Pani że kłamię, to proszę wskazać w tym tekście kłamstwa? :-) Po drugie, po to te darmozjady na Wiejskiej dostają sporą pensję, żeby to oni znaleźli rozwiązanie a nie ja! :-) Po trzecie, PiS wciąż twierdzi, że za ich rządu jest tak wspaniale, że tyle pieniędzy wpływa do rządowej kasy, np z vat, to dać 500zł niepełnosprawnym ich nie stać? :-)

   Usuń
  4. Mam drobną prośbę do Pana anonimowego. Gdyby tak Pan nie pozwalał sobie na traktowanie mnie per Ty, bym była wdzięczna. Możliwe ,że nie dorastam Panu do pięt, moralnie etycznie, intelektualnie ale proszę o pozostawienie mi resztki mojej godności i zwracanie się per Pani.

   Usuń
  5. Nie jestem Panem. Jestem Panią A TY resztki swojej godności wymieniłaś na fiuty klientów! Ach! Nie muszę chyba zaznaczać, że Twoją wdzięczność mam w d...? ND

   Usuń
  6. No tak, ja sobie słodko śpię, a tu sporo się dzieje... :-)

   Usuń
  7. Pani anonimowa, mimo wszystko, proszę o zachowanie dystansu. Łatwiej mi jest wtedy czytać obelgi padające w moim kierunku a wierzę ,że na tych , już użytych się nie skończy. Pozdrawiam serdecznie Panią.

   Usuń
  8. A ja wszystkich pozdrawiam i grzecznie mi tu :-) :-)

   Usuń
 3. Temu srającemu kasą- wbrew zakonnej regule ubóstwa- nie potrzeba pieluch.Jego wyrachowanie i cwaniactwo daje mi podstawy, by podejrzewać, że i w TZMO Toruń ma swoje macki. Pazerność tej gnidy nie ma granic!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze powiedziane. Pan Rydzyk, znany w całym kraju biznesmen tym co robi obraża tylko imię Matki Boskiej. A obecny rząd zamiast pomagać naprawdę potrzebującym jeszcze tego pana sponsoruje. Zmienią się rządy to i raj dla pazernych wieprzy się skończy.

   Usuń
 4. W ten sposób rząd odsłania swoje oblicze. Przed górnikami by robili w majtki, chociaż jest to grupa nacisku bardziej z przyzwyczajenia (bardziej wyobrażamy sobie, że są potrzebni, niż faktycznie są). Natomiast rządzący naprawdę uważają, że niepełnosprawni są zbędni, chociaż z drugiej strony w imię Chrystusa był pomysł aby płacić jednorazowo kobietom za urodzenie niepełnosprawnego dziecka. Najprawdopodobniej jako zadośćuczynienie, że tak bez sensu musiała się męczyć z tym porodom, bo niepełnosprawny w społeczeństwie do niczego się nie przydaje. Smutne to, ale tak wychodzą na wierzch poglądy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, górnicy-chłopi jak dęby, jakby tam wpadli to moment by porządek zrobili, a takie matki z dziećmi na wózkach? Zero siły przebicia, więc nimi gardzą :-(

   Usuń
 5. Ciężko mi to komentować, bo sama w ostatnich wyborach głosowałam na Prawo i Sprawiedliwość, a teraz gdy patrzę na to co wyprawiają z tymi niepełnosprawnymi jest mi po ludzku przykro. Odnośnie tego co piszę Kloszard, to zauważyłam że co byś nie pisał to i tak mu się nie podoba, mimo tego piszesz prawdę. Może to prawda tak go boli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głosowałaś na PiS? Ja bym się wstydził przyznawać :-) Mi też jest przykro, bo Ci ludzie już i tak są doświadczeni przez los... A co do Kloszarda (to kobieta) to odkąd pamiętam zawsze była przeciw temu co piszę...

   Usuń
  2. Brawo! Serio! W obliczu tego, co teraz PiS wyprawia z Polską, trzeba mieć nie lada odwagę, by się przyznać do takiego głosowania. No i rozumiem poczucie zawodu, które przy takich okazjach się pojawia. A co do Kloszarda... dobrze, że nie jestem sama w takich sądach. To prostytutka, nieraz chwaląca się swą profesją na blogu. Mam wrażenie, że czepianiem się każdej wypowiedzi Staszka, próbuje się dowartościować. Marnie jej to jednak wychodzi.ND

   Usuń
  3. PiSior (a jeszcze nie daj Boże fanatyczny)z AntyPiSowcem nigdy się nie dogada. Nie jest istotne co piszę, nie jest istotne że piszę prawdę, tylko to że nie wielbię niepokalanego Jarosława i błogosławionego Tadeusza :-) Tylko weźcie mi moi drodzy powiedzcie, gdzie w tym tekście nie mam racji? :-)

   Usuń
 6. Urwa na to co dzieje się w tym kraju! Nie znajduję słów, aby opisać, to co się dzieje w Polsce. Tak bardzo jestem z tymi ludźmi, a nie mogę zrobić nic więcej. Do Warszawy nie pojadę przecież! Mam za daleko i do tego nikt by mnie nie brał na poważnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A no "Urwa", choć ja bym z tego "K" z przodu nie rezygnował... Choćbyśmy i do Warszawy pojechali to i tak niewiele zmieni, puki tym krajem rządzą kanalie...

   Usuń
 7. Nie mam rozeznania w tym temacie, ale jako zwykły szary człowiek uważam, że każda potrzebująca rodzina powinna zasiłek 500+ otrzymać. Czy to z dzieckiem niepełnosprawnym, czy w pełni zdrowym. Wiadomo, że w Polsce nie żyje się zbyt łatwo, ale co mają powiedzieć rodziny osób, które wymagają stałej opieki? Co jeśli ojciec ciężko pracuje za najniższą krajową, a matka ciągle opiekuje się dziećmi? Co jeśli ledwo starcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb, nie wspominając o leczeniu. To na takich przypadkach trzeba się teraz skupić najbardziej. Bardzo dobrze, że ludzie strajkują! Życzę im sukcesu, żeby wywalczyli to, na czym im zależy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze powiedziane! Tym ludziom się to po prostu należy.

   Usuń
 8. państwo źle rozporządza budżet państwa..

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wspominałam że powinien Pan zająć miejsce owych darmozjadów ? Ma Pan świetne kwalifikacje ale czy wystarczą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kogo Ty nazywasz darmozjadem? Niepełnosprawnych, walczącym o godne życie, czy Staszka? Ty się nie zamartwiaj Jego kwalifikacjami /słówko nota bene zapożyczone z mojej wcześniejszej wypowiedzi na TWÓJ temat/, Ty patrz na brak ich u siebie! Uupss! Sorry- do jednego masz spory zasób umiejętności: na prostytutkę nadajesz się wyśmienicie!ND

   Usuń
  2. Nie, nie mam kwalifikacji by zostać posłem, choćby dlatego że brzydzę się kłamstwem i nie umiem kraść.

   Usuń
  3. Zrobił się burdel w komentarzach i sam już nie wiem komu odpowiadam :-) Ale bądźcie grzeczni moi drodzy, prawdy i tak zakrzyczeć się nie da, a prawda obecnie siedzi na wózkach inwalidzkich w sejmie.

   Usuń
 10. Ależ, nie docenia Pan siebie wszak od dawna wiemy ,że okazja czyni złodzieja. Nie ma Pan możliwości, nie kradnie ale gdyby takowe się pojawiły i bezkarność...
  Lubię się z Panem droczyć.
  Szkoda tylko ,że z tego droczenia nic nie powstaje tylko ta pusta przyjemność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem w tym, że ja, choć mam rację w tym co piszę, to i tak Pani nie przekonam... Cóż, droczymy się oboje :-)

   Usuń
 11. Podpowiem Panu, jak do mnie dotrzeć. Nie używać inwektyw, nie obrażać nieobecnych. Szczególnie tych , których nie darzy Pan szacunkiem, wypadało by traktować przyzwoicie.Wtedy może przebije się sens Pana wypowiedzi. Jednak jeśli, przywołuje Pan nazwiska i ludzi pod nimi nie szanuje, nawet jeśli napisane coś mądrego, ja już tego nie dostrzegam. Ot i cała prawda. Podejrzewam ,że mam o wiele większą wiedzę na temat niepełnosprawnych niźli Pan. Tym samym więcej przemyśleń ponad ripostę na doniesienia medialne jednak czy warto bym z tego worka brała. Wrzucę tylko jeden kamyczek. Pieniędzy na opiekę niepełnosprawnych jest dość a nawet za dużo. Rzecz w tym dystrybucji ale ...paniom w sejmie nie chodzi o naprawę systemu. w sumie to zachowują się jak by były na etacie.Etat- protest.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja nikogo nie obrażam tylko piszę prawdę. A te Panie ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi już ponad miesiąc nie siedzą tam dla przyjemności, tylko po to by wywalczyć pieniądze na godne życie. Nie spodziewam się że przyzna mi Pani rację, bo w każdym niemal słowie widzę takiego typowego PiSiora, głuchego na argumenty i święcie przekonanego że to co robi PiS jest wspaniałe... Tyle że ja, jako bezpartyjny, choć z prawicowymi poglądami, człowiek nie mam pranego mózgu przez tych panów w garniturach, ani przez media. Oglądam, słucham każdej ze stron, myślę i wyciągam wnioski. Dla mnie PiS, PO czy Nowoczesna to jedno i to samo g...o, ale jak widzę, że ludzie niepełnosprawni są tak traktowani to szlag mnie trafia! Jak słucham wypowiedzi niektórych posłów PiSu nt. protestujących to mam chęć splunąć w telewizor. Rozumiem Pani miłość do Jarka i Tadzia (a raczej nie rozumiem, ale mniejsza z tym :-) ) ale nie wolno pozwolić politykom myśleć za nas!

  OdpowiedzUsuń
 13. Kocham kobiety.Przykro mi.
  Mam trzy psy ale ich nie kocham.Lubie. Poglądy jakie Pan przedstawia to są jak wiadomość dnia...wydaje się Panu ,że jest wolny i niezależny ale ot tylko powtarza ..."wiadomość dnia".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, gdybym piał z uwielbienia dla wiadomej partii to raczej by to Pani nie przeszkadzało,a że nie pieję...to powtarzam wiadomości dnia :-)

   Usuń
  2. Tak trudno zrozumieć ?- Pisząc:"wiadomość dnia"-napisałam ,że powiela Pan poddane wzorce a nie próbuje dotykać sedna problemu.Nudny Pan jest z tym upartyjnianiem. Ta z tej partii to dobra ta z tej to zła . Gdyby pan piał z uwielbienia dla wiadomej partii , moje słowa by były takie same. Niedawno przyglądałam się z boku dziecku, które było na terapii. Zestaw niedomagań spory ale to bez znaczenia. To już lata pracy z tym małym acz coraz większym człowiekiem ale ów , stara się zrozumieć, stara się wiedzieć dlaczego. Pan wie. Bywały w moim życiu takie chwile ,że chciałam być jak Pan ale niestety, jestem duszą niepokorną i wolna ponad wszystko co i Panu jednak polecam.

   Usuń
  3. Problem w tym, że co bym nie napisał, to i tak Pani nie przekonam, Pani mnie zresztą też,ale nie o to przecież w tym chodzi...

   Usuń
 14. Zabawne, chcą zaostrzyć ustawę aborcyjną, chcą zmuszać matki do rodzenia chorych dzieci ale później już niech rodzice sobie radzą sami. No nigdzie indziej, tylko w Polsce to możliwe. Z zasady nie głosowałam, to i teraz tak jakoś swobodniej mi się na to patrzy, bo nie muszę pisać "a nie mówiłam" albo "wstydzę się na kogo głosowałam".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też już nie głosuję, nie mam złudzeń co do polityków, ale to co wyprawiają obecnie rządzący z tymi niepełnosprawnymi przechodzi wszelkie pojęcie...

   Usuń
 15. Hipokryci. Każą rodzić chore dzieci, a później nawet nie chcą pomóc. Ja nie wiem na co te darmowe pieluchy... chyba na otarcie łez.

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety zupełnie się z tym nie zgadzam, ale jak widać polityków się nie zmieni. Pozostaje nam brać sprawy w swoje ręce i pomagać tyle, ile możemy. Osobiście, zarówno robiąc coś, jak i finansowo. Zamiast siedzieć w sieci godzinami wyjść i pomóc przy chorych. Może to coś zmieni, skoro na wyższych stanowiskach mają ludzi gdzieś.

  Stasiu więcej uśmiechu! Możemy coś zmienić, tylko nieco inaczej, niż wszyscy by chcieli :) Trzymaj się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie to ujęłaś... Staram się uśmiechać, ale przez ponad tydzień miałem przymusowy odwyk od netu i doła że ho,ho! :-) Ale już wróciłem i cieszę sie, że czytam Twoje literki. Dzięki że zajrzałaś i pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń


 17. Od czasu do czasu zerkam na relację z sejmowego protestu. Najwięcej TVN i Polsat pokazują i co wyłania mi się z tego co widzę. Ja nie mam czasu na tyle siedzenia i gadania co owe mamy .Chyba czcze gadanie bo transparenty i ulotki jakoś do nich trafiają a jest dość czasu by same zrobiły.Dzisiaj też straszenie premiera że jego dni są policzone.Ja na miejscu premiera , odwołała bym Rafalską. Nowa by przyszła. Z rok by się zapoznawała ze stanem a potem spróbowała coś zrobić.w tym czasie Panie protestujące , może by zaczęły płacić za wynajem miejsca w końcu to za moje tam mieszkają.Ależ mi Pan nawtyka teraz....aż się usmiecham i zacieram ręce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie nawtykam, nie mam poziomu PiSiora :-) I wolę oglądać Polsat czy TVN niż to pisowskie publiczne barachło, które nie robi nic prócz chwalenia rządu.

   Usuń
  2. Publiczna TV mało pokazywała protest. Widziałam w TVN lub Polsacie.

   Usuń
 18. Kolejny raz zerknęłam na relację z protestu przed sejmem. Cudowny obrazek. Mówi starsza kobieta o której mówią ,że brała udział w powstaniu a za nią Farmazon, który od kurew zwyzywał młodą dziewczynę i powstańców, prawdopodobnie, pomagał z mieszkań wyrzucać do piwnic.Hipokryzja czystej postaci. w sumie szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Farmazon nie zwyzywał ani dziewczyny,ani kobiety, tylko dziennikarkę TVP, a tonie to samo :-) :-) I nie zwyzywał jej od kurew tylko stwierdził że BARDZIEJ POSZANUJE KURWĘ W BURDELU NIŻ JĄ-a to jednak nie to samo :-) Ja też wolałbym kurwę niż dziennikarkę TVPiS :-)

   Usuń
  2. Pana matka też jest kobietą ale chyba pan , tak jak Farmazon, wita ją co dnia. Sięgnął Pan dna, szkoda. Współczuje Pana mamie.

   Usuń
 19. Staśku, gdzież jesteś? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez ponad tydzień nie miałem monitora, ale wróciłem i powoli postaram się nadrobić zaległości i u siebie i u was :-)

   Usuń