poniedziałek, 26 lutego 2018

Chcą odebrać stopnie wojskowe...NIEBOSZCZYKOM.

Kim byli Jaruzelski i Kiszczak i jak się przysłużyli Polsce nie muszę pisać, bo każdy kto choć odrobinę zna historię tego kraju wie to doskonale, wie jaką zarazą był komunizm, ile ofiar ma na sumieniu i czym był stan wojenny.
 Wspominam o owych osobistościach nie bez przyczyny, sejm pracuje nad ustawą która umożliwi pozbawienia stopni wojskowych m.in. wyżej wymienionym a ja się zastanawiam czemu ma to służyć? Żeby nie było, uważam komuchów za zarazę, ale nie rozumiem jaki ma sens pozbawienie stopni wojskowych LUDZI KTÓRZY NIE ŻYJĄ??
 Owszem, za życia zrobili wiele złego, ale co da szczypanie trupów? Co to zmieni? Historia tych ludzi już oceniła, więc po co rozgrzebywanie grobów i plucie na trupy? Rozumiem gdyby to miało miejsce za ich życia, ale dziś? Ani to nie zmieni historii, ani nie pomoże ofiarom minionego systemu, ani w żaden sposób nie ukaże tych, w których ta ustawa jest wymierzona. Jestem katolikiem i uważam że pastwienie się nad mogiłami ludzi, choćby nie wiem jak źli byli, jest delikatnie mówiąc niesmaczne. Ci ludzie zrobili wiele złego, ale teraz osądzi ich Bóg, a nie Kaczyński ze swoją świtą.
 A wy co o tym myślicie?
[foto z netu]

38 komentarzy:

 1. Masz zupełną rację. Po co to komu. Chociaż z drugiej strony wiadomo, piszemy nową historię, wymazujemy wszystkich, którzy byli źli, bo teraz mają być sami dobrzy. Nasi oczywiście. Tylko że historia nie składa się tylko z dobrych ludzi czy dobrych wydarzeń, złe też są, i źli ludzie też. Trzeba umieć to przepracować, a nie wygumkowywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, ale historii nie da napisać się na nowo, można dopisywać kolejne rozdziały, tych starych już się nie zretuszuje, a tych ludzi między nami już nie ma...

   Usuń
 2. Lepiej obciąć nim moim zdaniem te emerytury i przekazać tym co bidę klepią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem to brak poszanowania dla ludzi, którzy jednak wyraźnie zapisali się w dzieje kart Polski.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie że się zapisali...Ale jak się zapisali to już inna sprawa... Również pozdrawiam.

   Usuń
 4. Żeromski powiedział swojego czasu: "Trzeba rozdrapywać rany polskie, żeby się nie zabliźniły błoną podłości". Ci dwaj to takie rany, a jeśli nie będziemy o nich mówili, to zapomnimy o ich podłościach. Tego nam nie wolno! Zarówno Jaruzelski , jak i Kiszczak, to kreatury, których działalności nie wolno nam, Polakom, zapomnieć.Ale odbieranie stopni wojskowych- faktycznie nadanych im wg ówczesnych procedur- jest małostkową zemstą. To jest bezsensowne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą w 120%! Za stan wojenny i minione czasy powinno się karać ŻYWYCH, martwych niech osądza Bóg. Jaruzelskiemu wszystko jedno czy na sądzie Bożym stanie jako generał czy jako Wojciech, ale my żywi, pamiętając historię nie powinniśmy jednak deptać mogił tych, którzy się w niej zapisali...Choć akurat Ci zapisali się w niej kiepsko... ZMARŁYCH I ICH GROBY TRZEBA SZANOWAĆ, BEZ WZGLĘDU JAKIMI LUDŹMI BYLI.

   Usuń
 5. PiS słynie z pogrywaniem nieboszczykami, to tacy polityczni nekrofile.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś w tym jest, bo ofiarom katastrofy Smoleńskiej też nie dają spokojnie leżeć...

   Usuń
 6. To ten wredny kaczor, który siedzi w norze i do niczego w życiu nie doszedł tak miesza!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A któż by inny, jak nie ten mściwy fajfus. On lubi nieboszczyków dręczyć.

   Usuń
 7. To chyba taka przypadłość naszego narodu. Zamiast zająć się dzisiejszym bałaganem trzeba rozgrzebać coś z przeszłości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie to ujęłaś. Cieszę się że widzę Twoje literki :-)

   Usuń
 8. Absurd goni absurd za tej władzy. Małość i kompleksy wychodzą, zamiast stawianie na edukacje, to zakazy, nakazy i wygumkowywanie. Idioci a nie patrioci, ot co!

  OdpowiedzUsuń
 9. Zabrać wszystkie nienależne zasługi. To przykłady najpodlejszych ludzi , którzy chodzili po polskiej ziemi. Rozliczenie konieczne jest i wszystkich tych, którzy z nimi pili wódkę. Wypalić ogniem do podszewki a dopiero potem budować .Do dziś żyją dzieci pomordowanych przez nich ludzi. Proszę ich zapytać . Proszę zapytać dzieci Żołnierzy Wyklętych. Pedofile o których Pan wspominał to aniołowie przy tych dwóch potworach a ile mieli pomocników...nierozliczonych wciąż.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co to dzisiaj da? Trzeba to było robić za ich życia,wtedy to była by dla nich kara, ale teraz? Co to zmieni? Myślisz że trup Jaruzelskiego się zasmuci bo mu ordery zabrali?

   Usuń
  2. Dla żywych trzeba to zrobić by wiedzieli jakie postawy sa dobre a co zasługuje na pogardę.

   Usuń
  3. To znaczy pokazać żywym, że poniewieranie ludźmi po ich śmierci jest ok?? Jaruzelskiego i Kiszczaka historia już oceniła, każdy wie kim byli Ci panowie, więc takie szopki jak odbieranie im stopni wojskowych nic nie zmieni.

   Usuń
  4. przykro mi ,że nie rozumie Pan. Może kiedyś dotrze do Pana co napisałam a tymczasem tracę czas. Powodzenia .

   Usuń
  5. No, właśnie! Idź Ty lepiej klientów szukać /bo w tym ewentualnie jesteś dobra/ zamiast się tu udzielać, bo Twoje teksty powalają głupotą. Przynajmniej czasu nie stracisz :-D

   Usuń
  6. [w odpowiedzi do Kloszard] Co ma do mnie dotrzeć? To że odbieranie medali trupom jest ok? Ci ludzie już nie żyją i to dla nich żadna kara. Poza tym wszelkie publikacje przed 2018 rokiem i tak tytułują Jaruzelskiego generałem a ustawa przygotowywana przez sejm wszystkich tych materiałów nie spali. Historii nie da się pisać od nowa, nie da się przekreślić tego co było, teraz to jest tylko zemsta wesołej gromadki prezesa Jarosława,nic ponad to. Rządzili w 2007 roku, gdy Jaruzelski i Kiszczak żyli, dlaczego wtedy tego nie zrobili? Mogli składać ustawy przez ostatnie lata,ale nawet nie pomyśleli by taką napisać. TRZEBA BYŁO POZBAWIĆ TYCH LUDZI STOPNI WOJSKOWYCH GDY ŻYLI-WTEDY TO BY BYŁA KARA I SPRAWIEDLIWOŚĆ, a nie teraz pluć na ich groby.

   Usuń
 10. "Patriotka" się znalazła, ha ha ha! Szkoda, że prostytutkom nie odbierają "zasług"....Nie Tobie umoralniać kogokolwiek....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapowiada się ciąg dalszy dialogu dwóch niewiast :-)

   Usuń
  2. Ehhh, ona jest nudna jak flaki z olejem...Filozofka z Koziej Wólki....

   Usuń
 11. Marcin Szkodziński28 lutego 2018 20:11

  Ma to wymiar symboliczny. Chodzi o podkreślenie, że ów osobistości na swoje stopnie nie zasługują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle że ta ustawa nie wymaże tysięcy publikacji,setek książek gdzie Jaruzelskiego tytułuje się generałem, nie wymaże tego, że Jaruzelski tym generałem był, ta ustawa ma pokazać tylko że ówczesna władza zwalcza wszystko co było symbolem poprzedniego systemu. Historii nie da się wymazać, nie da się napisać nowej, to było i żadna ustawa tego nie zmieni. Karać można ŻYJĄCYCH KOMUCHÓW, martwym niech dadzą już spokój. Robaki obgryzające Jaruzelskiemu kości nie zwracają uwagi czy jedzą generała czy babcię klozetową, ważne aby im smakował :-)

   Usuń
 12. Powinno być "owe osobistości". I nie Tobie stwierdzać, kto na co zasługuje; ci dwaj otrzymali swoje szarże wg ówczesnych procedur i prawa. Dla "wymiaru symbolicznego" to Ty idź do skaryfikatora gębę sobie przenicować. To też będzie symboliczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komuniści czy nie, źli ludzie czy nie, każdemu po śmierci należy się spokój-to przede wszystkim. Teraz kto inny ich osądza.

   Usuń
 13. Wiesz, ja to już przestałam oglądać wiadomości w polskiej telewizji, czasem wpadnę na onet żeby nie być totalnym ignorantem ale zbyt często mi ręce opadają.

  OdpowiedzUsuń
 14. Może gdybym ja przestał oglądać wiadomości to byłbym zdrowszy...

  OdpowiedzUsuń
 15. Szczerze powiedziawszy... chyba lata mi to koło nosa, czy oni będą mieli te stopnie i odznaki, czy nie. Może dostali je niezasłużenie, co to da, że teraz zostaną im odebrane? Dobrze to nazwałeś "szczypanie trupa" :D Jeżeli jednak chodzi już o nasz rząd to zajęliby się poważniejszymi sprawami...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą. Na razie zajmują się przyznawaniem sobie premii :-)

   Usuń
 16. Szczerze, nie znoszę polityki. A odkąd rządzi pis, to już całkiem. Oni za bardzo mieszają kościół do polityki. A co do tych stopni? Zasłużyli, czy nie, nie ma sensu im ich zabierać. Mogliby ich zostawić już w spokoju.

  OdpowiedzUsuń